Възможност за работа – Помощник счетоводител

Наем: Glen Huntly VIC 3163

Основна заплата: $ 60-65k

Задължения:

  • Изготвяне на месечни финансови отчети/отчет за управление
  • Подгответе фирмен бюджет и текущи прогнози
  • Обработвайте запитвания относно абонаменти на клиенти, фактуриране, плащания и други въпроси, свързани с финансите
    и Изготвяне и изпращане на фактури на клиенти
  • Подгответе доклади/документи, необходими за годишна данъчна ревизия и изисквания за банков заем
  • Прегледайте съществуващите процеси, за да идентифицирате области, които се нуждаят от подобрение и рационализиране в съответствие с текущите нужди на компанията
  • Изготвя тримесечни отчети на БАН и други държавни отчети
  • Съпоставяне на информация за заплати, обработка в MYOB, създаване на отчети, файлове за електронно банкиране, дневници, съвети за заплащане, докладване на STP данни на ATO и обработка от край до край на фирмени заплати в Австралия и Обединеното кралство
  • Качете датата на плащане на служител в CBA банка за EFT към служителите, имейл фишове за заплати
  • Подгответе, съгласувайте и превеждайте месечни пенсионни вноски, задължения за данък върху заплатите
  • Запазване на одитни пътеки за възстановяване в случай на неизправност или за всяко последващо запитване/одит
  • Изготвяне на отчети, свързани със заплатите за мениджърите, според изискванията.
  • Подгответе и обработете дневници за провизии на служителите.
  • Съгласуване на сметки в Главната книга, свързани със заплатите
  • Изчисления за прекратяване и съкращаване според изискванията
  • Обработка и съгласуване в края на годината (30 юни) и обработка и съгласуване в края на годината (5 април), включително обобщения на плащанията (Обединеното кралство)
  • Координация, управление и изплащане на компенсации на работниците
  • Координиране на пенсионните вноски, гарантиращи спазването на законовите изисквания.
  • Обработване на запитвания на персонала относно заплатите и човешките ресурси.
  • Предоставяне на съвети по въпроси, свързани със служителите и индустриалните отношения.
  • Други задължения според указанията

Изисквани умения:

  • Най-малко две години опит на подобна длъжност, получен в средна до голяма организация, за предпочитане с опит в химията и/или софтуерната индустрия
  • Опитът в счетоводството на заплати в Обединеното кралство би бил предимство
  • Опит в използването на автоматизирани счетоводни системи
  • Опит в изготвянето на управленски сметки и други анализи
  • Опит в осигуряването на спазването на финансовите процедури и вътрешния контрол
  • Microsoft Office пакет, по-специално Excel, системи за интернет банкиране, имейл и др.
  • Възможност за работа по крайни срокове
  • Разбиране на законодателството и процесите в областта на заплатите и човешките ресурси, т.е. тълкуване на награди и законодателство, данъци и пенсии
  • Познаване на MYOB, HMRC Basic PAYE инструменти и онлайн процес на настаняване
  • Силни аналитични умения с високо внимание към детайла

Квалификации:

Бакалавърска степен или по-висока степен по счетоводство

Моля, насочвайте първоначалните запитвания към John Yiu (тел.:+613 9573 3104) и препращайте автобиографиите по имейл на **@ch********.net с предметно заглавие Асистент счетоводител.

Бързо запитване